┏━━━┓┏━━┓┏━━━┓┏━━━┓┏━┓︱┏┓┏━━━┓┏━━━━┓
┃┏━━┛┗┫┣┛┗┓┏┓┃┃┏━┓┃┃┃┗┓┃┃┃┏━━┛┃┏┓┏┓┃
┃┗━━┓︱┃┃︱︱┃┃┃┃┃┃︱┃┃┃┏┓┗┛┃┃┗━━┓┗┛┃┃┗┛
┃┏━━┛︱┃┃︱︱┃┃┃┃┃┃︱┃┃┃┃┗┓┃┃┃┏━━┛︱︱┃┃︱︱
┃┃︱︱︱┏┫┣┓┏┛┗┛┃┃┗━┛┃┃┃︱┃┃┃┃┗━━┓︱︱┃┃︱︱
┗┛︱︱︱┗━━┛┗━━━┛┗━━━┛┗┛︱┗━┛┗━━━┛︱︱┗┛︱︱
                

Що таке Fidonet простими словами?

Фидонет - це любительська мережа і для всіх його учасників це щось на кшталт хоббі. Всі учасники вкладають свій час і можливості для того, щоб вся мережа працювала на благо її користувачів. Мережа Fidonet в свою чергу забезпечує користувачів зручним та ефективним засібом для взаємовигідного обміну інформацією. Користувачі в мережі ведуть переписку під власними іменами і мають персональні адреси.

Fidonet - ColdED

GoldED - популярний редактор повідомлень для Фідонет і сумісних мереж.

Тематичні конференції та особисте листування - основне наповнення мережі. Але на відміну від Інтернету, тут немає реклами, спаму і багаторазового дублювання непотрібної інформації.

Fidonet - приватне повідомлення

Приклад листування в мережі.

Трохи докладніше

Як вже говорилося вище, Fidonet це міжнародна аматорська комп'ютерна мережа, побудована за технологією «з точки в точку». Спочатку програмне забезпечення FidoNet розроблялося під MS-DOS, проте незабаром було перенесено під всі поширені операційні системи, включаючи UNIX, GNU / Linux, Microsoft Windows, OS / 2, Android, і Mac OS.

Найбільше мережа була популярна на початку 1990-х років (в колишньому СРСР - до кінця 1990-х), після чого, в зв'язку з масовим поширенням Інтернет-технологій, почалося скорочення числа вузлів мережі. Але мережа досі продовжує успішно функціонувати і в травні 2009 року в ній налічувалось більше 5500 вузлів. Жаргонна назва користувачів мережі Фідонет - фідошники.

Особливістю FidoNet, що і стало визначником широкого поширення цієї мережі, була повна фактична безкоштовність підключення і використання ресурсів мережі. Учасникам був необхідний лише канал зв'язку у вигляді телефонної лінії (плата за стаціонарний телефон зазвичай була фіксованою). Пізніше для пересилання Фідо-даних все частіше стали використовуватися лінії Інтернету.

Для підключення до мережі досить завантажити комплект програм, посилання на каталоги яких надані нижче, встановити його на комп'ютер під Windows, Linux або ж на смартфон. Виконати початкові інструкції в процесі установки і запросити поінтовий адресу. Так само є можливість підключення додаткових лінків, якщо ви вже в мережі і хочете змінити хаба.

Про нас

Даний сайт створений з метою ознайомлення з мережею і залучення нових учасників. Мережа Фідонет, це цікавий, захоплюючий і вельми незвичайний спосіб спілкування, який принципово відрізняється від мережі Інтернет. Всі учасники мережі близькі по духу люди, і тут не важливий Ваш вік або Ваша освіта. Приєднуйтесь до нас і здивуєте своїх друзів і знайомих новим для них способом спілкування в мережі Fidonet.

Ми допоможемо вам з усіма питаннями по підключенню. Будемо раді Вам в нашій мережі!

Заповніть дану форму реєстрації щоб
приєднатися до мережі FIDONET

Ми надішлемо Вам інструкції і надамо допомогу в питаннях, що виникли
Поля з * обов'язкові для заповнення

Наші друзі:

Київ NEON2 NCC #2:463/877